27 maj

Agregaty prądotwórcze i ich zastosowanie

Agregaty prądotwórcze są przydatne w wielu różnych sytuacjach. Przede wszystkim służą one do produkcji prądu elektrycznego, który jest niezbędny do napędzana maszyn i urządzeń w miejscach, gdzie nie ma dostępu do innych źródeł energii. To dzięki nim można organizować różne imprezy plenerowe czy prowadzić prace budowlane.

Za sprawą agregatów prądotwórczych można mieć dostęp do prądu elektrycznego w zasadzie wszędzie tam, gdzie jest on potrzebny i to niezależnie od sieci energetycznych. Są one często wykorzystywane w budownictwie drogowym podczas budowy dróg, gdzie sieć energetyczna jeszcze nie istnieje. Sprawdzają się doskonale także podczas organizowania imprez masowych. Poza tym niekiedy dochodzi także do przerw w dostawie prądu, a niekiedy sprzęt czy urządzenia muszą działać przez cały czas.

Okazuje się więc, że sprawdzone agregaty prądotwórcze mają bardzo szerokie zastosowanie. Są wykorzystywane bowiem w przemyśle rozrywkowym czy budownictwie. Są urządzeniami bardzo przydatnymi, dzięki którym nie trzeba martwić się o sieć energetyczną w klasycznym rozumieniu tego słowa. Agregaty są często wykorzystywane w wielu firmach i przedsiębiorstwach i stanowią swego rodzaju zapas na wypadek braku prądu.

22 maj

Jakie maszyny wiertnicze trafiają do serwisu Beretta?

Wysokiej klasy wiertnice do gruntu charakteryzują się nie tylko bezawaryjnością, ale również prostą, przyjazną oraz intuicyjną konstrukcją. Tego typu sprzęt powinien być również niedrogi oraz tani w eksploatacji. Bardzo popularne na polskim rynku są zwłaszcza maszyny firmy Beretta, przede wszystką za sprawą swoich kluczowych modeli. Niektóre z nich posiadają nawet kilka odmian, które cieszą się dużym powodzeniem na wielu rynkach europejskich.

Naprawą tego typu urządzeń zajmuje się odpowiedni serwis Beretta.
Pośród maszyn tej firmy znajdują się wiertnice umożliwiające wiercenie przy pomocy niezależnej głowicy do rur obsadowych oraz żerdzi wiertniczych, czyli rur płuczkowych. Do serwisu Beretty trafiają również maszyny z segmentu wiertnic pod otwory rdzeniowe, pompy ciepła czy studnie, a także związane bezpośrednio z geotechniką oraz geoinżyniernią. Serwis Beretta przyjmuje również nowoczesne konstrukcje, które spełniają wszystkie najwyższe europejskie standardy.

Innowacyjne rozwiązania sprawiają, że naprawy maszyn Beretta są bardzo efektywne oraz są w stanie zapewnić najwyższą skuteczność każdej przeprowadzonej pracy. Wszystkie zastosowane w urządzeniach zestawy hydrauliczne czy też montowane silniki są niezwykle oszczędne oraz bardzo wydajne. Ich praca ogranicza również emisję hałasu i spalin. Dzięki temu rozwiązania te są w stanie zapewnić operatorowi całkowicie bezpieczną pracę.

 

19 maj

Najmniejsze rodzaje wiertnic pionowych

Wiertnice pionowe służą do realizacji robót wiertniczych dla rozmaitych zastosowań, przy użyciu różnych technik oraz technologii. Poszczególne wiertnice różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim właściwościami mechanicznymi oraz parametrami technicznymi. Odmienne są również sposoby zabudowy, które wynikają z zastosowania określonego typu podwozia. Może to być podwozie samochodowe lub podwozie gąsienicowe, a także zabudowa na przyczepie.

Najmniejsze produkowane wiertnice poziome wykonane mogą być na przykład na podwoziu kołowym oraz zasilane przy pomocy małego, niezależnego agregatu hydraulicznego. Innym typem może być samochodowa wiertnica pionowa, która montowana jest na dowolnym pick-upie. Posiada ona na wyposażeniu własny hydrauliczny napęd. Tego typu wiertnica pionowa może być stosowana jedynie do wiercenia metodą obrotową, na przykład przy pomocy świdrów ślimakowych o określonej średnicy maksymalnej do odpowiedniej głębokości.

Do innej grupy wielkościowej należą wiertnice pionowe montowane na przyczepach oraz podwoziach samochodowych, które spełniają określone warunki dotyczące dopuszczalnej masy całkowitej. Tego typu wiertnica pionowa może pracować metodami obrotowymi przy użyciu świdrów ślimakowych czy świdrów rurowych, a także za pośrednictwem metody udarowej przy wykorzystaniu wyciągarki oraz szarpaka. Stosuje się również technologię płuczkową, z wykorzystaniem prawego obiegu płuczki.

10 maj

Remontujesz, budujesz, naprawiasz – pomyśl o zaprawie wyrównującej

Zaprawa wyrównująca posiada wiele zastosowań, ponieważ z jednej strony może być wykorzystywana do wygładzania powierzchni ścian i podłóg, z drugiej natomiast służy do robienia podkładu pod posadzki. Pozwala poza tym na dokonywanie uzupełniania ubytków, co sprawia, że powierzchnie – niezależnie od ich rodzaju – stają się po prostu równe. Zaprawa wyrównująca wyróżnia się odpornością zarówno na mróz, jak i na wodę, co jest jednoznaczne z tym, że może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Zaprawa wyrównująca, która nie powinna być nakładana na podłoża gipsowe, doskonale nadaje się do wypełniania ubytków, na przykład w okolicach ościeżnic okiennych i drzwiowych, parapetów bądź urządzeń sanitarnych. Dzięki swoim unikatowym właściwościom znajduje poza tym zastosowanie w odniesieniu do tynków cementowo-wapiennych, ścian betonowych i murowanych z elementów ceramicznych.

Zaprawę wyrównującą można nanosić także na podłoża z ogrzewaniem podłogowym, na powierzchnie silikatowe i betonowe oraz wykonane z kamienia naturalnego. Mnogość wariantów niezbicie świadczy o tym, że zaprawa wyrównująca wyróżnia się wszechstronnym i uniwersalnym zastosowaniem. Jej niekwestionowaną zaletą jest możliwość wykorzystania jej w różnego typu pracach budowlanych, dla których może stanowić niezbędną podstawę.